Ale jaja! Czyli Wielkanocne eksperymenty

Ale jaja! Czyli Wielkanocne eksperymenty

NR 2 (6) 2017

Wielkanoc zbliza sie wielkimi krokami, a wraz z nia – czas zaskakujacych ilosci zastosowan... jajek. Oprócz tego, ze sa one zródłem pełnowartosciowego białka, skarbnica witamin i składnikiem rozmaitych dan, doskonale nadaja sie do... zabaw badawczych! Dlaczego wiec nie zachecic dzieci do wspólnego eksperymentowania przy swiatecznym stole, w gronie rodziny?


Zgodnie z tradycja jajko jest symbolem zycia i odrodzenia, a takze baza do wykonania kreatywnych pisanek – podobno juz ludy zyjace kilka tysiecy lat temu w okresie wiosennym obdarowywały bliskich barwionymi jajami. W polskiej tradycji znane sa tez zabawy z jajkami, np. wybitki – kiedy dwie osoby stukaja sie ugotowanymi jajkami, które trzymaja w dłoniach, a wygrywa ten, którego jajko pozostało w całosci. A moze by tak stworzyc nowa tradycje – wiosennego eksperymentowania?

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 2 Strona 3 Strona 4

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Dzienniczek obserwatora przyrody

  KWIECIEN W kwietniu konczy sie przedwiosnie. Zaczynaja kwitnac pierwiosnki, a wraz z nimi nadchodzi pora roku zwana pierwiosnie.

 • Wycieczka do świata dinozaurów

  Dinozaurami i innymi wymarłymi zwierzetami interesuje sie, przynajmniej w pewnym stopniu, wiekszosc dzieci. Czasami zadziwiajace jest to, ile młodzi uczniowie potrafi a opowiedziec o zwyczajach pradawnych ssaków, o ich diecie i historii, która stała sie ich udziałem. Opowiesciom zazwyczaj towarzyszy specyfi czny błysk w oku i rumieniec – stare dzieje pobudzaja emocje. Mozna to wykorzystac, by przekazac informacje o zmianach zachodzacych w swiecie ozywionym.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE