Tańce i pląsy z bajkowego świata

Tańce i pląsy z bajkowego świata

NR 3 (19) 2019

Ruch towarzyszy dzieciom od samego początku, jest bardzo lubiany, zwłaszcza przy muzyce. Do tanecznych zajęć potrzebna nam jedynie bogata wyobraźnia, która przeniesie nas wszędzie i zamieni w każdą postać, zwierzę czy superbohatera. Proponujemy taneczne zabawy, które możecie wykorzystać np. podczas ostatnich lub pierwszych dni w szkole.


Zachęcam moich małych artystów do tworzenia i kreowania swojego świata bogatego w różnorodne kształty i barwy, ale akceptuję każdy indywidualny, nawet najbardziej prosty i skromny pomysł z ich strony. Każdy taniec jest okazją do magicznej podróży, czyli przygody z tańcem. Podczas zajęć z najmłodszymi wspaniale sprawdzają się tańce i pląsy z bajkowego świata.


Zdobywamy Dziki Zachód
(wersja zabawowa)
To propozycja uwielbiana przez każdą grupę wiekową – nie ma to jak jazda na własnym koniu – w dodatku z lassem nad głową. W tej wersji technika jazdy jest dowolna. Każda polka w stylu country czy piosenka o kowboju będzie dobra, ja najczęściej korzystam z utworu Ewy Kowalskiej „Piosenka dla kowboja”.


Przygotowanie:

odpowiedni strój kowboja, który oczywiście zakładamy jak artyści pantomimy; posłuchajcie propozycji dzieci, ja często to robię, choć czasem...

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 8 Strona 9 Strona 10 Strona 11

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Lekturki spod chmurki

  Z pewnością ten, kto wybiera książki na wakacyjny, letni czas nie kojarzy ich z lekturami, ze studiowaniem głównych wątków, analizowaniem portretów psychologicznych pierwszoplanowych bohaterów itp. Oczywiście nie oznacza to, że książki na wakacje charakteryzują się naiwną prostotą i lekką rozrywką. Czasami jest wręcz przeciwnie. Czytamy wymagające lektury, ale w naszych głowach nie ma przymusu, więc interpretacja ich treści przychodzi sama. Jak zachęcić uczniów do czytania podczas wakacji?

 • Fascynujące biologiczno-przyrodnicze doświadczeni

  Doświadczenia to najlepszy sposób na poznawanie otaczającego nas świata, młodzi przyrodnicy je uwielbiają. Nie ma lepszego sposobu na naukę, jak bezpośrednia obserwacja różnych zjawisk. Im wcześniej uczniowie zaczną swoją przygodę badawczo-eksperymentalną, tym lepiej. Zaproponowane w artykule doświadczenia i zabawy mają na celu przede wszystkim rozbudzenie ciekawości, ponadto można wykonać je przy użyciu tanich materiałów dostępnych w każdym domu. Nie jest potrzebne bogato wyposażone laboratorium, wystarczy sala lekcyjna czy przyszkolne podwórko.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE