Razem nie tylko w Dniu Rodziny

Razem nie tylko w Dniu Rodziny

NR 2 (18) 2019

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. W czasach, kiedy każdy jest zabiegany i często przytłoczony nadmiarem obowiązków, jest to dobra okazja, żeby na chwilę zatrzymać się i spędzić razem czas. Z tej okazji warto zorganizować wspólnie z rodzicami spotkanie, podczas którego wszyscy będą grać, bawić się i rozmawiać. Spotkanie to można połączyć z obchodami Dnia Matki i Dnia Ojca. Zdradzamy kilka pomysłów na zorganizowanie ciekawych zabaw.


Jestem zwolenniczką angażowania opiekunów uczniów w życie klasy i szkoły. Jako nauczyciele dobrze wiemy, że jeżeli nie ma współpracy z domem dzieci, to każde, nawet najmniejsze, przedsięwzięcie może spełznąć na niczym. Nie osiągniemy większego efektu wychowawczego i dydaktycznego, jeżeli nie będziemy z rodzicami uczniów mówić tym samym głosem. Wiemy, że jest to bardzo ważne, ale niestety nie zawsze możliwe, dlatego warto spróbować i zaangażować ich w życie szkoły, a tym samym w znaczną część życia ich dzieci. Może nie każdy będzie chciał, miał czas i ochotę, ale warto próbować. Jak w ciekawy sposób spędzić wspólnie czas?


Podchody
Podchody są ciekawą formą zabawy i integracji grupy. Można przeprowadzić je w dowolnym miejscu: w parku, lesie czy mieście.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 24  Strona 25  Strona 26

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE