Powtórkowe zabawy ruchowe

Powtórkowe zabawy ruchowe

NR 5 (15) 2018

Najlepszym sposobem na naukę jest działanie. W pierwszym etapie nauczania dzieci uwielbiają się ruszać, chętnie biorą udział w grach i zabawach, zazwyczaj wzbudzają one w nich pozytywne emocje. Jednym słowem, mamy idealne warunki do powtórzenia materiału z lekcji w klasie. Dzieciaki będą zadowolone, a my uzyskamy pożądany efekt. Zapoznajcie się z propozycjami zabaw i dostosujcie je indywidualnie do swoich potrzeb.


Przechodząc od razu do praktyki (bo teorię przerobiliście już ze swoimi uczniami w ławkach), zapoznajcie się z poniższymi propozycjami zabaw i dostosujcie je indywidualnie do swoich potrzeb. Zagadnienia z przyrody możecie zamienić na matematykę, propozycja z języka angielskiego świetnie sprawdzi się również na języku polskim. Zmieniajcie, modyfikujcie, bawcie się razem z uczniami. Ćwiczymy rozróżnianie kolorów Zabawa: berek w parach Jak grać: dzieci dobierają się w pary, nie wolno się rozłączyć; wyznaczamy jedną dwójkę lub więcej jako goniących; po złapaniu następuje przekazanie szarfy i zmiana berka; modyfikacja – rozdajemy dzieciom kolorowe szarfy, w pewnym momencie nauczyciel daje sygnał i dzieci muszą dobrać się w pary tego samego koloru, innego koloru, ostatnie dwie pary stają się berkami.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 26 Strona 27 Strona 28

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Skrzaty i Śnieżynki poszukują zimy – pomysł na przedstawienie w okresie przedświątecznym

  Przedstawiamy Wam pomysł na przedstawienie do realizacji w klasach 0–3 w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Niniejszy scenariusz może stanowić doskonałe wprowadzenie w zimowo-świąteczny nastrój i towarzyszyć uczniom oraz rodzicom w czasie wspólnego świątecznego spotkania. Role przydzielamy wg upodobań dzieci: część jest krasnalami, część śnieżynkami, a część bałwankami. Każdy uczestnik ma jakieś zadanie.

 • Jak zostać patriotą?

  Wychowanie patriotyczne bardzo silnie wpisuje się w podstawę programową, a w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości stanowi w tym roku obowiązkowy punkt wszystkich planów pracy szkoły i przedszkoli. Jakie działania zaplanować, by zaszczepić w dzieciach przywiązanie do ludzi i historii swego kraju? Zapraszamy do zainspirowania się rozmaitymi pomysłami na kształtowanie patriotycznych postaw u uczniów.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE