Powtarzamy wiadomości, czyli geometria inaczej

Powtarzamy wiadomości, czyli geometria inaczej

NR 2 (2) 2016

Czy powtórzenie wiadomości musi kojarzyć się tylko z uczeniem na pamięć i pisaniem sprawdzianu? Otóż nie! Dzieci w wieku wczesnoszkolnym dopiero nabywają umiejętność samodzielnego uczenia się i to od nas – nauczycieli zależy, czy rozbudzimy w nich chęć do nauki, pogłębiania wiedzy z danej dziedziny i czy z czasem będą szybować unoszone wiatrem swoich pasji.


Wielu dzieciom samodzielne uczenie się sprawia trudność, dlatego każda forma wspólnego powtórzenia wiadomości i umiejętności, szczególnie poprzez zabawę, jest cenna. Chciałabym zaproponować kilka zabaw, które można wykorzystać podczas powtarzania partii materiału, nie tylko z geometrii.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 18 Strona 19 Strona 20 Strona 21

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Stawiamy pierwsze matematyczne kroki

  Małe dzieci mają w sobie naturalną ciekawość i chęć poznawania świata – także świata matematyki. Warto ten zapał pielęgnować i rozwijać umiejętności matematyczne, dostarczając maluchom kreatywnych zabaw, w których przemycimy elementy liczenia. W ten sposób rozwiązywanie zadań stanie się atrakcyjne oraz dostarczy dzieciom niezapomnianych wrażeń.

 • Jak zdobyć dodatkowe fundusze na edukację ekologiczną?

  W naszych głowach często drzemie mnóstwo dobrych pomysłów, które mogłyby zmienić świat. Nierzadko jednak problemy zaczynają się już podczas pierwszej próby wprowadzenia ich w życie. Nie jest też tajemnicą, że najczęstsza przyczyna porzucania idei, to brak wystarczających funduszy na jej realizację. Tak nie musi być, naprawdę!

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE