Podwórka świata - Rangoli

Podwórka świata - Rangoli

NR 4 (8) 2017

Nie da się ukryć, że dzieci w odległych zakątkach świata różnią się od siebie – kolorem skóry, miejscem zamieszkania, ubraniami i pod wieloma innymi aspektami. Jest jednak cecha wspólna, którą posiadają wszystkie – uwielbiają się bawić. Chcemy zaprosić was w magiczną podróż po różnych zakątkach Ziemi i pokazać, jak wyglądają podwórka u naszych bliższych lub dalszych sąsiadów. Jest to doskonała okazja na budowanie w dzieciach poczucia przynależności do większej wspólnoty, rozbudzania ciekawości, rozwijania wyobraźni


 

Co prawda wiele osób zauważa, że podwórka pustoszeją, place zabaw są coraz mniej oblegane, a nosy maluchów zbyt często wlepione w ekran telefonów, tabletów czy komputerów. W dzieciach jednak W tym artykule znajdziesz pomysły na: ` powtórkową lekcję matematyki, idealną na początek roku szkolnego, ` spacer przyrodniczy z klasą w ostatnich promieniach letniego słońca, ` zabawę Rangoli, którą bawią się dzieci w Indiach i Pakistanie, ` plenerową matematyczną „malowankę”, ` przyrodniczą grę memory (razem z gotowymi kartami), za pomocą której nauczycie się lub powtórzycie informacje związane z polskimi roślinami łąkowymi. ciągle drzemie potrzeba spontanicznej, nieskrępowanej zabawy. I może wyda się to dziwne, ale im prostsza, niewymagająca wielkich przygotowań, naturalniejsza, tym lepsza. Żyjemy w czasach, kiedy przyroda na nowo staje się egzotyczna, tak różna od tego, co codziennie widzimy na ekranach. Wykorzystajmy tę tendencję – złapcie ostatnie promienie letniego słońca (we wrześniu powinno być ich jeszcze sporo) i zabierzcie klasę na spacer.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 38  Strona 39  Strona 40  Strona 41  Strona 42

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE