Mali detektywi na tropie

Mali detektywi na tropie

NR 3 (3) 2016

Już dawno minął czas wakacyjnych przygód i wypraw. Prawie nie pamiętamy, jak błogo było nam podczas wakacyjnych wycieczek. Z utęsknieniem czekamy, aby znów wyruszyć do lasu, na łąkę, w góry czy nad jeziora. Kiedy wreszcie wyjdzie słońce i będzie ciepło? Takie myślenie skazuje nas na to, żeby większość roku szkolnego przesiedzieć w ławce. A przecież tak nie musi być! Warto wykorzystać każdą pogodę, nawet tę odrobinę szarą, burą i pozornie nieciekawą, żeby wyruszyć na prawdziwą wyprawę w teren. Inaczej niż zwykle.


Niestety nie każda szkoła ma w swoim pobliżu las, co pozwalałoby na pełną obserwację przyrody. Korzystając z rozwiązań, jakie podsuwa nam metoda zuchowa, starałam się stworzyć program spaceru możliwego do realizacji nawet na miejskim, szkolnym boisku. Program został ukryty w fabule detektywistycznej, bogatej w rekwizyty i pomoce dydaktyczne. Nauczyciel opowiada historię niewyjaśnionego zniknięcia jego przekąski. Proponuje dzieciom, by jako detektywi wspólnie rozwiązali tę zagadkę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Jak budować postawę badacza u dzieci, czyli o wartości edukacyjnej kompleksu zainteresowań

    Kompleks zainteresowań to sposób na rozwijanie wiedzy, umiejętności i sprawności intelektualnych, który polega na tym, że dziecko samo stawia pytania, samo szuka odpowiedzi i samo podejmuje decyzje dotyczące rodzaju wykonywanych działań.

  • Magiczny słoik, który uspokaja wzburzone emocje

    W twojej pracy nauczyciela zapewne bardzo często zdarzają się sytuacje, w których jesteś świadkiem wybuchów intensywnych emocji u swoich podopiecznych. Nie ma w tym nic dziwnego. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym nie mają jeszcze w pełni ukształtowanej kory przedczołowej – regionu mózgu, który u osób dorosłych odpowiada za efektywne radzenie sobie z emocjami. Z tej przyczyny dziecięce emocje mogą być przeżywane wyjątkowo intensywnie i burzliwie.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE