Bingo! po polsku

Bingo! po polsku

NR 5 (9) 2017

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości naturalnie naprowadza nas na temat wychowania patriotycznego naszych uczniów. W edukacji wczesnoszkolnej dzieci są bardzo podatne na treści dotyczące wspólnoty narodu. Jednak aby zaszczepić patriotyzm w naszych wychowankach, musimy przedstawić go w odpowiedni sposób. Jedną z metod jest przybliżenie dzieciom Polski, jej kultury i tradycji oraz podkreślenie z jak wielu rzeczy w naszym kraju możemy być dumni. Na tym założeniu została właśnie oparta gra „Bingo! po polsku”, którą chciałabym się z wami podzielić.


Gra „Bingo! po polsku” przybliża graczom w podstawowym zakresie 4 zagadnienia dotyczące województw Polski: stolica województwa jako największe miasto regionu, kultura i krajobraz przekazujące także informacje na temat naszych osiągnięć kulturowych a także różnorodność środowiska przyrodniczego oraz ciekawostka, czyli próba takiego zainteresowania tematem, aby uczeń sam podjął próbę dalszego jego zgłębiania. Gra skierowana jest do uczniów klas II-III z opanowaną podstawową umiejętnością czytania. Gra „Bingo! po polsku” składa się z karty województw i 64 kartoników, które należy rozciąć. Kartę należy powielić 16 razy (liczba województw w Polsce) oraz uzupełnić na niej nazwy regionów. Aby zapewnić większą trwałość zestawu, polecam wszystkie elementy zalaminować. Warto, aby w trakcie gry uczniowie mieli możliwość korzystania z atlasów geograficznych (przynajmniej jeden na drużynę). Pozwoli to jeszcze bardziej zaangażować uczestników w grę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE