Bądź moją Walentynką!

Bądź moją Walentynką!

NR 6 (16) 2018

Zajęcia walentynkowe są doskonałą okazją do wyzwolenia pozytywnych emocji i podzielenia się nimi zarówno z bliskimi, jak i kolegami z klasy lub grupy. Spróbujmy podczas nich pobudzić empatię i uwrażliwić dzieci na uczucia innych. Oto kilka propozycji aktywnego spędzenia tego święta.


Poniżej przedstawiam pomysły na organizację Dnia Walentynek w klasie lub grupie przedszkolnej. Można zrealizować wszystkie z nich lub wybrać pojedyncze aktywności, które połączymy z regularnymi zajęciami. Stąd propozycje zabaw zahaczających także o zagadnienia matematyczne oraz językowe. W większości zabaw starałam się zaproponować alternatywny ich przebieg, w zależności od etapu wiekowego dzieci. Podczas lekcji walentynkowych można zrealizować takie cele, jak m.in. rozwijanie empatii, uwrażliwienie na uczucia innych oraz kształtowanie umiejętności nazywania własnych emocji.

 

Walentynkowy poranek

 

Dzień zaczynamy od wiersza. Warto go wydrukować i powiesić jako plakat w szkole czy przedszkolu przed Dniem Przytulania lub przed walentynkami. Warto usiąść z dziećmi na dywanie i kolejno przytulić pluszowego misia, żabkę czy kotka (może jakiś jest mieszkańcem sali lekcyjnej). Potem porozmawiać o tym, co czuliśmy, przytulając mięciutką maskotkę i nawiązać do pozytywnych doświadczeń dzieci związanych z przytulaniem.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 53  Strona 54

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE