Mankala – matematyka z innego kontynentu

Mankala – matematyka z innego kontynentu

NR 2 (6) 2017

Mankala, obok Rummikuba, o którym napisałam w poprzednim numerze „Inspiracji Nauczanki”, jest jedna z tych popularnych gier towarzyskich, które warte sa zauwazenia w edukacji matematycznej. Pierwsze mojej spotkanie z ta afrykanska zabawa odbyło sie podczas wizyty pan z pracowni „Kuniec Dymbiec”, która miesci sie w słynnej poznanskiej dzielnicy Debiec.


Ciagle poszukujac nowych form pracy i chcac urozmaicic szkolne zajecia dydaktyczne, zaprosiłam panie z wymienionej powyzej pracowni, które przyszły do mojej klasy na lekcje z warsztatami „Mankalowisko”. Co ciekawe, wszystko odbyło sie w ramach inicjatywy społecznej stworzonej przez mieszkanców. Moze to byc inspiracja do poszukiwania przez nauczycieli w swojej okolicy pasjonatów gier i zabaw - planszówki ciesza sie teraz ogromna popularnoscia i wiele osób ma w swoich domowych zaciszach prawdziwe ich skarbnice, a prawie kazda z nich moze przeciez posłuzyc jako wstep do fascynujacej przygody w klasie.

Pozostało jeszcze 86% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE