Karciana gra matematyczna

Karciana gra matematyczna

NR 3 (3) 2016

Przekazywana w tradycyjny sposób wiedza matematyczna bywa dla dzieci zbyt trudna, nudna, a nawet stresująca, natomiast zabawa zachęca do aktywności, myślenia i często bywa kluczem do zrozumienia trudnych zagadnień matematycznych. Dlatego bardzo często w swojej pracy wykorzystuję różnorodne gry i zabawy, które rozwijają umiejętności matematyczne. Jednym z takich pomysłów jest karciana gra matematyczna, dzięki której możemy doskonalić dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i kolejność działań.


Możemy ją wykorzystać na wszystkich etapach kształcenia. Uatrakcyjni ona naukę matematyki zarówno w zerówce, jak i w klasach I-III. Doskonale sprawdzi się, kiedy chcemy utrwalić poznany już materiał. Ponadto korzystając z tego typu aktywnych form, integrujemy uczestników i uczymy pracy w grupie.

Pozostało jeszcze 95% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE