Kaboom!

Kaboom!

NR 3 (7) 2017

Pewnie wiele razy zdarzyło się wam skończyć lodową ucztę i zastanawiać się, czy patyczek, który trzymacie w dłoni, do czegoś może się przydać. Otóż tak! A ponieważ przed nami sezon letni, to i materiału do działania będzie sporo.


 

Przygotowanie:

 

Do wykonania jednego zestawu gry potrzebujemy:

 

 • około 60 drewnianych patyczków
 • kolorowych farb
 • bezbarwnego lakieru (najlepiej w sprayu)
 • wyciętych karteczek z działaniami
 • taśmy klejącej
 • puszki (po mleku w proszku, kawie itp.)

 

Wykonanie:

 

Patyczki malujemy różnymi kolorami i zabezpieczamy bezbarwnym lakierem. Na końcach patyczków zapisujemy działania matematyczne, a na co piątym patyczku zapisujemy „KABOOM!”. Napis „KABOOM!” możemy zapisać dwoma kolorami np.: czerwonym i czarnym. Zestaw patyczków wrzucamy do puszki, działaniem do dołu. Dla 25-osobowej klasy proponuję przygotować 5 zestawów, wówczas dzieci będą grały w mniejszych grupach; krócej będą musiały czekać na swoją kolej, a dzięki temu tempo gry będzie stale podtrzymywane.

 

Przebieg gry:

 

Dzieci tworzą 4-, 5-osobowe grupy. Każda grupa otrzymuje zestaw patyczków i puszkę. Uczniowie kolejno losują patyczek i podają wynik działania zapisanego na szpatułce. Jeśli wynik jest prawidłowy, zostawiają patyczek przy sobie.

Pozostało jeszcze 83% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

 • smartfonie
 • tablecie
 • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Matematyczny kwadrans

  Niejednokrotnie zdarza się, iż do końca zajęć pozostało nam 10-15 minut, materiał zaplanowany na konkretny dzień został zrealizowany, kolejne wiadomości już nie zostaną przyswojone. Co robić? Zostawić czas na swobodne pogaduszki, czy zaproponować dzieciom zabawę, która pomoże im w łatwy i przyjemny sposób powtórzyć poznany materiał? Odpowiedź jest oczywista, zwłaszcza jeśli jesteśmy wyznawcami starej łacińskiej mądrości, że repetitio est mater studiorum.

 • Powiew letniego odpoczynku – czytanie wrażeniowe z grupą dzieci

  Czy czujecie już ciepły powiew letniego odpoczynku? Koniec roku szkolnego zbliża się swoimi zapracowanymi krokami. Może więc w przeddzień testowania uczniów, wypisywania diagnoz i świadectw warto przenieść się w krainę, gdzie jest tak, jakbyśmy tego najbardziej pragnęli, gdzie rodzą się pytania i znajdują odpowiedzi, gdzie relaks przeplata się z refleksją i harmonią. To kraina wyobraźni. To kraina książek.

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE