Bajka nowa - prostokątna i kwadratowa

Bajka nowa - prostokątna i kwadratowa

NR 4 (8) 2017

Matematyka to taka sprytna nauka, która kryje się nie tylko w podręczniku i kalkulatorze, ale towarzyszy nam wszędzie dookoła. Mało kto wie, że literatura pełna jest zagadek Królowej Nauk. A naprawdę warto je wykorzystywać i ocieplać wizerunek matematyki, zapraszać uczniów do świata bajek, w których gra ona główną rolę.


 

W celu uatrakcyjnienia zajęć matematycznych niejednokrotnie wykorzystuję teksty literackie zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Na szczególną uwagę zasługują wiersze Danuty Wawiłow czy Wandy Chotomskiej. W niniejszym artykule przedstawiam propozycję zajęć z wykorzystaniem wiersza: Bajka nowa prostokątna i kwadratowa Danuty Wawiłow. Poza rozwijaniem umiejętności matematycznych, w tym przypadku znajomości fi gur geometrycznych oraz ich właściwości, pobudzamy kreatywność i pomysłowość dzieci, uczymy współpracy, doskonalimy umiejętności plastyczne, a także uczymy analizy tekstu. Propozycję zajęć możemy wykorzystać w każdej grupie wiekowej, dostosowując ją do możliwości i umiejętności uczniów. W przypadku dzieci przedszkolnych przedstawioną formę pracy wykorzystałam podczas zajęć otwartych z rodzicami – cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród maluchów i dorosłych.

Pozostało jeszcze 80% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE