Zabawy integrujące zespół klasowy – pomysły na początek roku szkolnego.

Zabawy integrujące zespół klasowy – pomysły na początek roku szkolnego.

NR 2 (2) 2016

Zabawa jest absolutną istotą dziecięcej aktywności. To dzięki niej młody człowiek ma możliwość odkrywania swoich pasji, talentów, zdolności oraz ograniczeń, poprzez nią może odkrywać również swoją osobowość. Zabawa jest dla dziecka wszystkim i wszystko może być dla niego zabawą. Ona właśnie, przyjmując przeróżną postać, nieuchronnie prowadzi do rozwoju.


Po co integrować grupę?

Jednym z aspektów rozwoju jest poszerzanie kompetencji społecznych. Wzrastanie człowieka w sferze emocjonalno-społecznej najkrócej można opisać schematem: MY (kiedy do 2. roku życia dziecko czuje się zespolone z opiekunami); JA (kiedy odnajduje swoją odrębność) i dalej JA – INNI (kiedy pojawia się potrzeba współdziałania). Kiedy dzieci rozpoczynają naukę w szkole, przypada to na etap JA – INNI lub wcześniejszy – JA. To wciąż czas eksplozji otwartości umysłu dziecka oraz jego chęci poznawania. Należy zatem dobrze wykorzystać dany czas nie tylko na pobudzanie sfery poznawczej oraz motorycznej, ale także na budowanie dobrej atmosfery zespołu klasowego. Odpowiednia stymulacja społeczna powodująca wykreowanie bazy wspólnych norm, zasad oraz doświadczeń będzie miała zasadniczy wpływ na poziom motywacji grupy klasowej do pracy i wysiłku edukacyjnego. W atmosferze wzajemnego szacunku, zaufania i radości przebywania łatwiej dzieciom pokonywać trudności, a także rozwijać talenty.

Pozostało jeszcze 87% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Poczucie bezpieczeństwa – ważne, aby je mieć

    Dobre samopoczucie dziecka w szkole to kluczowa sprawa. Od tego, jak mały uczeń odbiera szkołę, zależeć będzie jego nastawienie, a co za tym idzie, także motywacja do nauki. Krótko mówiąc, zbudowanie przez nauczyciela bezpiecznej atmosfery może znacząco przyczynić się do odnalezienia się dziecka w nowej roli społecznej – roli ucznia.

  • Dzień bez podręcznika. Kalendarz nietypowych dni

    Edukacja małego dziecka nigdy nie jest zamknięta w murach przedszkola czy szkoły. Odkrywanie świata przez dzieci ma swoją specyfikę, angażuje bowiem ich wszystkie zmysły, wrażliwość na holistyczne pojmowanie rzeczywistości i chęć eksperymentowania. Nauczanie i uczenie się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym nie może ograniczać się tylko do zadań wypływających z podręcznika czy kart pracy, a pomysły na uatrakcyjnienie zajęć mogą przynieść same dzieci, ale też dostarcza ich codzienne życie.

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE