Wymyślaj, twórz, buduj! Inwestycja w wyobraźnie przestrzenną dziecka

Wymyślaj, twórz, buduj! Inwestycja w wyobraźnie przestrzenną dziecka

NR 2 (6) 2017

Dzieci od urodzenia doswiadczaja róznych faktur materiałów, dostrzegaja nowe zjawiska oraz reaguja na konkretne bodzce. W pózniejszym etapie nasladuja podstawowe zachowania rówiesników oraz dorosłych. To własnie wtedy pojawiaja sie pierwsze marzenia o byciu strazakiem czy pilotem. Ciekawosc swiata motywuje ich do rozwoju oraz tworzenia swojego otoczenia. Wykorzystujmy to!


Nie da sie ukryc, ze to od nas pedagogów, edukatorów oraz rodziców zalezy poziom rozwoju dziecka i jego pózniejszego odnajdywania sie w rzeczywistosci. Okres przedszkolny oraz wczesnoszkolny jest najistotniejszym okresem poznawczym dziecka. To w tym czasie dziecko jest najbardziej ciekawe i najchetniej próbuje nowych aktywnosci. Dlatego tak istotne jest wykorzystanie tego etapu do rozwijanie kreatywnosci, wyobrazni przestrzennej oraz działania w grupie. Dzieci z dobrze rozwinieta inteligencja przestrzenna odznaczaja sie lepsza koordynacja wzrokoworuchowa. Łatwo wcielaja sie w role, wykazuja sie umiejetnosciami konstrukcyjnymi, orientacja w terenie oraz wykonywaniu prac wizualnych. Cechy te wazne sa w pózniejszej edukacji, przede wszystkim podczas nauki geogra i, matematyki, WF-u, techniki czy plastyki.

Pozostało jeszcze 85% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE