Chodźmy na spacer po szkole

Chodźmy na spacer po szkole

NR 4 (8) 2017

Początek roku to trudny czas dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. W zetknięciu z nową rzeczywistością nasi wychowankowie często czują się bardzo zagubieni. Aby ułatwić odnalezienie się pierwszaków w nowych warunkach, możemy wybrać się z nimi na spacer nigdzie indziej jak właśnie po naszej szkole.


 

Spacer najlepiej przeprowadzić w pierwszych tygodniach września tak, aby nasi wychowankowie nabrali odrobinę pewności siebie zanim sytuacje codzienne to na nich wymuszą. Jest to forma zupełnie naturalna, niewymagająca zbyt wielu przygotowań. Elementy, które załączone są do artykułu, pozwolą uatrakcyjnić formę i przekształcić ją w zabawę. Uczniowie w trakcie spaceru poznają 8 najważniejszych miejsc w szkole, z których będą korzystać w ciągu następnych lat. Celem przechadzki będzie nie tylko zaznajomienie dzieci z przestrzenią szkolną, ale także ze zbiorem zasad obowiązujących w szkole, poznawanie się wzajemne uczniów oraz ćwiczenie działania w małych grupach przy wsparciu nauczyciela. Spacer przebiega w sposób naturalny, niewymuszony. Jego trasa uwarunkowana jest przez zagadnienia z karty. Dzieci, aby uzyskać odpowiedź na kolejne pytania, muszą udać się w odpowiednie miejsce w szkole. W trakcie odwiedzania kolejnych lokalizacji mamy możliwość przeprowadzenia krótkich pogadanek, w których wspólnie z dziećmi omawiamy i utrwalamy dobre nawyki, np. dbanie o higienę rąk. Zależnie od możliwości czasowych i przestrzennych, dzieci mogą wykonać dodatkowe zadanie (wersja rozszerzona), za które otrzymają kolejny element puzzli do koperty. Fragmenty układanki możemy wcześniej rozłożyć w wyznaczonych miejscach albo rozdawać po ich odwiedzeniu.

Pozostało jeszcze 57% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Ja wam pokażę!... swój talent

    15 września już po raz 9. organizowany jest na całym świecie Dzień Kropki. Osoby, które nie słyszały o nim wcześniej, najczęściej przecierają oczy ze zdumienia. Dzień Matki, Dzień Dziecka nawet Dzień Pocztowca – to święta, które niosą za sobą jasne znaczenie. Ale Dzień Kropki? Co takiego fenomenalnego kryje się w tym małym znaczku, że doczekał się celebracji?

  • Animujemy z zebrą

    Czy oglądanie filmów animowanych na zajęciach może być inspiracją do nauki? Czemu nie? Zwłaszcza że obietnica obejrzenia bajki świetnie wpływa na motywację grupy, co z kolei sprzyja rozwijaniu zajęć według założeń nauczyciela. Wystarczy znaleźć odpowiedni film i do dzieła!

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE