Pomóż małej głowie

Pomóż małej głowie

Wierzymy, że nawet najatrakcyjniej podana wiedza nie wystarczy, jeśli dziecko nie będzie czuło dobrego klimatu do nauki. Możesz stworzyć go w swojej klasie dzięki pomysłom na ciekawe gry i zabawy, sposobom na integrację klasy, bajeczkom edukacyjnym, które zainspirują do rozmów na ważne tematy.

 • Uważne wakacje

  Ledwo zaczęły się wakacje… dopiero co wzięliśmy oddech po wszelakich „ekscesach” związanych z końcem roku, a już nasze myśli zaczynają niebezpiecznie krążyć wokół września… „Jaka będzie moja nowa klasa?”, „Co też w nowym roku szkolnym (czy przedszkolnym) wymyślą moi rodzice?”, „Ciekawe, jakie nowe obowiązki dołoży mi dyrekcja od września?”… A gdyby tak w te wakacje pobyć TU I TERAZ? Nie zastanawiać się, co też los przyniesie, tylko cieszyć się każdą chwilą… Smakować życie, radować się wakacjami, nawet jeśli ciut deszczowe, ciut chłodne. Ale czy tak się da? Tak po prostu być TU I TERAZ!

 • RAZEM

  O integracji klasy myślimy głównie w okolicach rozpoczęcia roku szkolnego, kiedy chcemy, aby uczniowie poznali się wzajemnie. Tymczasem działania integracyjne w klasie są podstawą do współdziałania uczniów na całym etapie edukacji wczesnoszkolnej. Doskonale sprawdzają się podczas codziennego zdobywania wiedzy. Są podstawą gier i zabaw ruchowych. Gwarantują pozytywny nastrój podczas różnych dni tematycznych. Mogą być wprowadzeniem do tematu zajęć lub całego tygodnia. Warto z nich korzystać nawet codziennie oraz zmieniać ich poszczególne elementy w zależności od pory roku bądź samopoczucia uczniów. Istotne jest to, by pamiętać, że umiejętność współdziałania grupy jest bardzo ważnym elementem składowym procesu edukacji.

 • Sztuka mówienia bez zadyszki Zabawy kształtujące prawidłowy sposób oddychania

  W tym artykule znajdziesz: -rady dotyczące kształtowania prawidłowych nawyków oddechowych u uczniów i... u siebie -pomysły na 4 zimowe prace plastyczne, dzięki którym przeprowadzisz zabawy logopedyczne w swojej klasie -gotowe materiały do wyciecia, dzięki którym przygotujesz kreatywne działanie kształujące prawidłową wymowę  

 • Chodźmy na spacer po szkole

  Początek roku to trudny czas dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. W zetknięciu z nową rzeczywistością nasi wychowankowie często czują się bardzo zagubieni. Aby ułatwić odnalezienie się pierwszaków w nowych warunkach, możemy wybrać się z nimi na spacer nigdzie indziej jak właśnie po naszej szkole.

 • Mądre pochwały

  Wielu rodziców i nauczycieli wierzy w moc pochwał. Chwaląc dziecko, oczekujesz, że twoje pozytywne komunikaty na jego temat zmotywują je do działania. Może też towarzyszyć ci przeświadczenie, że dzięki pochwałom budujesz wysoką samoocenę dziecka i umacniasz jego wiarę w swoje możliwości. Czy na pewno tak się dzieje?

 • Wymyślaj, twórz, buduj! Inwestycja w wyobraźnie przestrzenną dziecka

  Dzieci od urodzenia doswiadczaja róznych faktur materiałów, dostrzegaja nowe zjawiska oraz reaguja na konkretne bodzce. W pózniejszym etapie nasladuja podstawowe zachowania rówiesników oraz dorosłych. To własnie wtedy pojawiaja sie pierwsze marzenia o byciu strazakiem czy pilotem. Ciekawosc swiata motywuje ich do rozwoju oraz tworzenia swojego otoczenia. Wykorzystujmy to!

 • Samoregulacja -klucz do opanowania emocji

  Dzieci są pełne energii, co oznacza, że bywają bardzo hałaśliwe i spontaniczne w swoim działaniu. Niestety, zdarza się, że ich ruchliwość i emocjonalność sprawiają, że trudno im usiedzieć w miejscu i skupić uwagę na uczeniu się. W swojej pracy każdy nauczyciel prędzej czy później staje przed podobnym wyzwaniem: w jaki sposób wyciszyć klasę na tyle, aby móc przeprowadzić lekcje?

 • Magiczny słoik, który uspokaja wzburzone emocje

  W twojej pracy nauczyciela zapewne bardzo często zdarzają się sytuacje, w których jesteś świadkiem wybuchów intensywnych emocji u swoich podopiecznych. Nie ma w tym nic dziwnego. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym nie mają jeszcze w pełni ukształtowanej kory przedczołowej – regionu mózgu, który u osób dorosłych odpowiada za efektywne radzenie sobie z emocjami. Z tej przyczyny dziecięce emocje mogą być przeżywane wyjątkowo intensywnie i burzliwie.

 • Zabawy integrujące zespół klasowy – pomysły na początek roku szkolnego.

  Zabawa jest absolutną istotą dziecięcej aktywności. To dzięki niej młody człowiek ma możliwość odkrywania swoich pasji, talentów, zdolności oraz ograniczeń, poprzez nią może odkrywać również swoją osobowość. Zabawa jest dla dziecka wszystkim i wszystko może być dla niego zabawą. Ona właśnie, przyjmując przeróżną postać, nieuchronnie prowadzi do rozwoju.

 • Poczucie bezpieczeństwa – ważne, aby je mieć

  Dobre samopoczucie dziecka w szkole to kluczowa sprawa. Od tego, jak mały uczeń odbiera szkołę, zależeć będzie jego nastawienie, a co za tym idzie, także motywacja do nauki. Krótko mówiąc, zbudowanie przez nauczyciela bezpiecznej atmosfery może znacząco przyczynić się do odnalezienia się dziecka w nowej roli społecznej – roli ucznia.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE