Ptasie kodowanie – domino z kodami QR

Ptasie kodowanie – domino z kodami QR

NR 2 (6) 2017

Obecnie kody QR mozemy spotkac praktycznie wszedzie, na stronach internetowych, a nawet na fakturach od naszego usługodawcy komórkowego. Dlaczego nie mielibysmy ich wykorzystac w naszej pracy, skoro ich uzycie jest niezwykle proste?


Skad sie wzieły Kody QR (ang. Quick Response Code), to kody kreskowe pozwalajace na zapisanie duzej ilosci danych pod postacia niewielkiego, kwadratowego wzoru, w którym układ ciemniejszych i jasniejszych pól gwarantuje niepowtarzalnosc znaku. Zaleta kodów QR jest fakt, ze dostep do konkretnych tresci w postaci m.in. tekstu, gra k, linków, a nawet dzwieku mp3, jest niezwykle szybki i nieskomplikowany. Jednym z głównych i pierwszych zastosowan kodów QR było umieszczanie ich na tablicach informacyjnych zabytków czy innych znaczacych miejsc tak, by zainteresowany turysta mógł w łatwy sposób otrzymac wszystkie wazne informacje i ciekawostki o tym miejscu, a sama tablica informacyjna nie była złozona z wielu linijek jednolitego tekstu.

Pozostało jeszcze 78% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE