Gdzie są pieniądze na sport w szkole?

Gdzie są pieniądze na sport w szkole?

NR 1 (5) 2017

Potrzeba ruchu i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży jest oczywista. Wprawdzie lekcje wychowania fizycznego na wszystkich poziomach edukacyjnych zachęcają uczniów do aktywności, jednak stopień zaangażowania w nie zależy w dużej mierze od atrakcyjności i różnorodności tych zajęć. A gdyby tak szkoła mogła pozyskać środki na szeroko rozumianą działalność sportową?


Szukając grantów na projekty o tematyce sportowej, ze smutkiem trzeba stwierdzić, że niewiele jest źródeł, dla których sport to jedyny dotowany obszar. W większości programów edukacja sportowa to jeden z kilku priorytetów, na które grantodawca przeznacza dofinansowanie. Przyjrzyjmy się bliżej tym programom:

 • Bank Dziecięcych Uśmiechów
 • Fundacja PGE „Energia z serca”
 • Aktywni w Regionie

Bank Dziecięcych Uśmiechów

„Bank Dziecięcych Uśmiechów” (BDU) to program mikro grantowy, którego cele i tematyka są bardzo szerokie i obejmują kulturę i dziedzictwo narodowe, nauki ścisłe i techniczne, środowisko naturalne, zdrowie i aktywność fizyczną, zajęcia edukacyjne wyrównujące szanse oraz działania profilaktyczne. Podobnie różnorodne są formy osiągania tych celów. Mogą to być np. warsztaty, wyjazdy edukacyjne, spacery, wycieczki, konkursy, zajęcia sportowe, turnieje. Ważnym elementem jest nauka przez doświadczenie. O kwotę do 5000 zł mogą wnioskować placówki statutowo zajmujące się opieką nad dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, ubogich lub bezrobotnych oraz instytucje wspierające takie placówki: organizacje pozarządowe, świetlice środowiskowe, urzędy gminne, szkoły.

Fundacja Banku Zachodniego WBK
Ul. Kasprzaka 22
01-211 Warszawa
e-mail: fundacja@bzwbk.pl
http://fundacja.bzwbk.pl/programygrantowe/ bank-dzieciecych-usmiechow/
 

Pozostało jeszcze 62% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

 • smartfonie
 • tablecie
 • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Na wiosnę wymiatamy rutynę

  Koniec zimy i początek wiosny to dobry czas, by zrobić „porządki” w swoich metodycznych pomysłach, „powymiatać” zastane przyzwyczajenia i rutynę, a wprowadzić coś nowego, zaskakującego i oryginalnego do dnia edukacyjnego. Pomysłów na niecodzienne świętowanie w lutym i marcu dostarcza kalendarz nietypowych dni.

 • Kosmiczny bal

  Karnawał to czas zabaw, tańców i bali. W wielu szkołach i przedszkolach odbywają się imprezy, podczas których dzieci przebierają się za ukochane księżniczki (cała sala Elz) czy superbohaterów. Sama z rozrzewnieniem wspominam swoje pierwsze taneczne kroki w stroju czerwonego kapturka. Dziś jednak mam trochę inną propozycję, która pozwoli połączyć dobrą zabawę z poznawaniem… kosmosu. Bo czemu nie wykorzystać tej okazji i czegoś się nie nauczyć. Gotowi do startu? Ruszamy!

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE