Gotowanie zdrowych potraw z dziećmi. Czy to możliwe?

Gotowanie zdrowych potraw z dziećmi. Czy to możliwe?

NR 2 (2) 2016

Wydaje nam się, że obecnie niewiele mamy czasu na gotowanie pełnowartościowych posiłków z naturalnych składników. Nie mówiąc już o sytuacji, w której przy przygotowywaniu posiłków miałyby nam pomagać dzieci, które w naszym wyobrażeniu jedynie spowalniają pracę – już choćby podczas obierania warzyw. Myślimy, że prawdziwe gotowanie stwarza różne niebezpieczeństwa, stąd rzadko zapraszamy dzieci do współpracy. Jednak z różnych względów warto przełamać te stereotypy.


Zapraszanie dzieci od najmłodszych lat do kuchennych działań sprawia im dużą radość i jest podstawową formą najbardziej praktycznej edukacji żywieniowej. I naprawdę da się gotować na lekcji! Niektóre przedszkolne i szkolne kuchnie dają możliwość skorzystania z nich razem z dziećmi. Coraz więcej szkół wprowadza również regularną edukację kulinarną, inwestując w odpowiedni, podstawowy sprzęt gastronomiczny. Jeśli jednak nie ma ich w szkole, można skorzystać np. z przenośnych kuchenek elektrycznych – lub indukcyjnych.

Pozostało jeszcze 91% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Dzień bez podręcznika. Kalendarz nietypowych dni

    Edukacja małego dziecka nigdy nie jest zamknięta w murach przedszkola czy szkoły. Odkrywanie świata przez dzieci ma swoją specyfikę, angażuje bowiem ich wszystkie zmysły, wrażliwość na holistyczne pojmowanie rzeczywistości i chęć eksperymentowania. Nauczanie i uczenie się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym nie może ograniczać się tylko do zadań wypływających z podręcznika czy kart pracy, a pomysły na uatrakcyjnienie zajęć mogą przynieść same dzieci, ale też dostarcza ich codzienne życie.

  • Zabawy integrujące zespół klasowy – pomysły na początek roku szkolnego.

    Zabawa jest absolutną istotą dziecięcej aktywności. To dzięki niej młody człowiek ma możliwość odkrywania swoich pasji, talentów, zdolności oraz ograniczeń, poprzez nią może odkrywać również swoją osobowość. Zabawa jest dla dziecka wszystkim i wszystko może być dla niego zabawą. Ona właśnie, przyjmując przeróżną postać, nieuchronnie prowadzi do rozwoju.

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE