Gramy z Batti Strauss

Gramy z Batti Strauss

NR 4 (8) 2017

Ileż z nas marzy, by w sercach naszych szkolnych i przedszkolnych dzieci grała muzyka? Muzyka niekoniecznie popularna, zobrazowana teledyskami, w których ognistowłosa, półnaga dziewczyna szaleje na parkiecie lub pełna piosenek o niezrozumiałym lub mało ambitnym tekście ograniczającym się do kilku słów, ale wartościowa, harmonijna, budująca wyobraźnię i wrażliwość


Szczególnie te z nas, które lubią muzykę klasyczną, doskonale wiedzą, ile dobrego może ona zrobić dla umysłu nawet tych najmłodszych. Tylko jak przekonać do niej dzieci tak, by ich nie zrazić, by muzyka klasyczna nie kojarzyła im się z ziewaniem i by nie szukały nerwowo innej częstotliwości, kiedy w dorosłym życiu w swoim samochodowym radio natrafi ą na stację nadającą tylko klasykę. I to nie klasykę rocka :) Otóż z pomocą przychodzi nam metoda, którą opracowała pewna dama, która sama była pianistką i nauczycielką gry na fortepianie. Mowa rzecz jasna o metodzie aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss. W latach 60. XX w. w Izraelu tamtejsze ministerstwo edukacji widząc, jakie efekty przynosi metoda aktywnego słuchania opracowana przez Staruss, zaakceptowało ją i włączyło do programu nauczania. Batti jednak nie poprzestała na propagowaniu jej w swojej ojczyźnie, lecz przez ostatnie 25 lat swojego życia prowadziła seminaria i warsztaty na całym świecie. Odwiedziła m.in. Niemcy, Portugalię, Hiszpanię, Argentynę, a także Polskę. Jedno jest pewne – uczniowie pokochają tę metodę od samego początku.

Pozostało jeszcze 77% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Ja wam pokażę!... swój talent

    15 września już po raz 9. organizowany jest na całym świecie Dzień Kropki. Osoby, które nie słyszały o nim wcześniej, najczęściej przecierają oczy ze zdumienia. Dzień Matki, Dzień Dziecka nawet Dzień Pocztowca – to święta, które niosą za sobą jasne znaczenie. Ale Dzień Kropki? Co takiego fenomenalnego kryje się w tym małym znaczku, że doczekał się celebracji?

  • Animujemy z zebrą

    Czy oglądanie filmów animowanych na zajęciach może być inspiracją do nauki? Czemu nie? Zwłaszcza że obietnica obejrzenia bajki świetnie wpływa na motywację grupy, co z kolei sprzyja rozwijaniu zajęć według założeń nauczyciela. Wystarczy znaleźć odpowiedni film i do dzieła!

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE