Gramy na Bum Bum Rurkach!

Gramy na Bum Bum Rurkach!

NR 1 (1) 2016

Poznawanie muzyki poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach muzyczno-rytmicznych i ruchowych jest dla dzieci ciekawe i daje im mnóstwo satysfakcji. Jednym ze sposobów na aktywne poznawanie dźwięków, zabawy z rytmem, melodią i harmonią są Bum Bum Rurki.


W latach dziewięćdziesiątych Craig Ramzell z Arizony całkiem przypadkowo, bo skracając długą rurę papieru, wpadł na pomysł kolorowych rur do wygrywania melodii i wystukiwania rytmów. Przy przycinaniu papierowej rury spadające kawałki, uderzając o podłogę, wydawały w zależności od długości dźwięki różnej wysokości. Po doświadczeniach z materiałami i doborem długości powstały kolorowe rurki o nazwie Boom whackers. W Polsce mamy swoją nazwę tego instrumentu: Bum Bum Rurki.

Pozostało jeszcze 89% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE