Na wiosnę wymiatamy rutynę

Na wiosnę wymiatamy rutynę

NR 1 (5) 2017

Koniec zimy i początek wiosny to dobry czas, by zrobić „porządki” w swoich metodycznych pomysłach, „powymiatać” zastane przyzwyczajenia i rutynę, a wprowadzić coś nowego, zaskakującego i oryginalnego do dnia edukacyjnego. Pomysłów na niecodzienne świętowanie w lutym i marcu dostarcza kalendarz nietypowych dni.


Dzień Pozytywnego Myślenia
(2 lutego)

Ten dzień wymyśliła amerykańska psycholożka Kirsten Harrell, która od lat bada wpływ pozytywnego podejścia do życia na zdrowie i procesy leczenia. Okazuje się, co potwierdzają badania naukowców, że optymiści mniej chorują i prowadzą zdrowszy i aktywniejszy tryb życia niż malkontenci. Co więcej, pozytywnego nastawienia do świata można się nauczyć! A więc od najmłodszych lat pokazujmy dzieciom jasną stronę życia, dodawajmy im skrzydeł i wiary w siebie i swoje możliwości.

Wspólne działania z dziećmi

 • Zabawa: jakie są 3 pozytywne rzeczy danego przedmiotu lub osoby, np. złamany ołówek podczas pisania opowiadania w szkole – 1. Ręka odpoczywa od pisania. 2. Można się odezwać do kolegi z prośbą o pożyczenie temperówki. 3. Można pogimnastykować rękę podczas temperowania.
 • Zorganizujcie tydzień aktywnego stylu życia. Zaplanujcie wyjścia na boisko, oryginalne sposoby na spędzanie przerw w szkole

Pozostało jeszcze 90% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

 • smartfonie
 • tablecie
 • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Zróbmy WOW na koniec zimy! Błyszczące eksperymenty

  Karnawał i ostatnie dni zimy to czas pełen zapachów sezonowych potraw, radosnych dźwięków i tańca oraz kolorów balowych dekoracji. Warto wykorzystać ten moment w roku, by przekazać nową wiedzę i pokazać, że nauka towarzyszy nam na każdym kroku – uświadomić dzieciom, że spotkać można ją także w karnawałowym brokacie, zapachu cynamonu, dźwięku muzyki i gazowanym napoju. Przedstawiam dziś eksperymenty, podczas których z sukcesem zastosować można domowe, zimowo-karnawałowe atrybuty i małym sumptem zrobić duże rzeczy. I wielkie WOW!

 • Kosmiczny bal

  Karnawał to czas zabaw, tańców i bali. W wielu szkołach i przedszkolach odbywają się imprezy, podczas których dzieci przebierają się za ukochane księżniczki (cała sala Elz) czy superbohaterów. Sama z rozrzewnieniem wspominam swoje pierwsze taneczne kroki w stroju czerwonego kapturka. Dziś jednak mam trochę inną propozycję, która pozwoli połączyć dobrą zabawę z poznawaniem… kosmosu. Bo czemu nie wykorzystać tej okazji i czegoś się nie nauczyć. Gotowi do startu? Ruszamy!

WYDAWCA


Wydawca czasopism oraz publikacji elektronicznych dla nauczycieli, dyrektorów szkół oraz przedszkoli. Organizator szkoleń i praktycznych kursów wspierających grono pedagogiczne w nowoczesnym zarządzaniu placówką oświatową.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE