Ja wam pokażę!... swój talent

Ja wam pokażę!... swój talent

NR 4 (8) 2017

15 września już po raz 9. organizowany jest na całym świecie Dzień Kropki. Osoby, które nie słyszały o nim wcześniej, najczęściej przecierają oczy ze zdumienia. Dzień Matki, Dzień Dziecka nawet Dzień Pocztowca – to święta, które niosą za sobą jasne znaczenie. Ale Dzień Kropki? Co takiego fenomenalnego kryje się w tym małym znaczku, że doczekał się celebracji?


 

Historia powstania tego nietypowego święta dotyczy osoby Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę The Dot (jeszcze nie doczekała się przekładu na język polski). Przeczytać w niej można historię o dziewczynce Vashti, która za sprawą jednej kropki i mądrej nauczycielki uwierzyła w siłę swoich możliwości oraz odkryła zdolności i odwagę do ich wydobycia. Czyli za hasłem „Dzień Kropki” kryje się złożona treść – rozwijanie kreatywności, wydobywanie talentów, patrzenie na siebie w kategoriach geniusza, szukanie mocnych stron i budowanie pozytywnego obrazu siebie. Początek roku szkolnego to świetna okazja, by lepiej poznać uczniów i pokazać dzieciom, że szkoła (przedszkole) dostrzega ich talenty, że w szkole (przedszkolu) jest miejsce na ich własną kreatywność i zabawę. Ale zanim przygotujesz Dzień Kropki razem ze swoimi uczniami lub dla swoich wychowanków, najpierw uwzględnij siebie. Trudno uczyć czegoś, o czym samemu nie jest się przekonanym.

Pozostało jeszcze 65% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Animujemy z zebrą

    Czy oglądanie filmów animowanych na zajęciach może być inspiracją do nauki? Czemu nie? Zwłaszcza że obietnica obejrzenia bajki świetnie wpływa na motywację grupy, co z kolei sprzyja rozwijaniu zajęć według założeń nauczyciela. Wystarczy znaleźć odpowiedni film i do dzieła!

  • Chodźmy na spacer po szkole

    Początek roku to trudny czas dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. W zetknięciu z nową rzeczywistością nasi wychowankowie często czują się bardzo zagubieni. Aby ułatwić odnalezienie się pierwszaków w nowych warunkach, możemy wybrać się z nimi na spacer nigdzie indziej jak właśnie po naszej szkole.

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE