Głowa pełna świeżych i pachnących radością pomysłów edukacyjnych

Głowa pełna świeżych i pachnących radością pomysłów edukacyjnych

NR 2 (6) 2017

Pełnia wiosny sprzyja otwarciu okien w szkołach i przedszkolach oraz wietrzeniu sal. Swieze powietrze jest tak potrzebne dzieciom, jak i dorosłym. Wraz z nadejsciem zielonej pory roku, pełnej barw, zapachów i wolnosci od zamknietych pomieszczen, otwórzmy nasze nauczycielskie głowy na ciekawe, nietuzinkowe, zaskakujace zajecia. Mozna skorzystac z kalendarza nietypowych dni i łatwo zaaranzowac zajecia tak, by aktywnosc dziecka grała pierwsze skrzypce, a radosc, relaks i wychowanie idealnie współbrzmiały w codziennosci edukacyjnych sukcesów. A wiec nauczycielu, do dzieła! Niech w Twojej grupie pachnie radoscia i uporzadkowana spontanicznoscia.


Miedzynarodowy Dzien Ksiazki dla Dzieci 2 kwietnia

Po raz pierwszy obchodzony w 1967 r. z pomysłu Jelly Lepman, załozycielki IBBY (Miedzynarodowego Stowarzyszenia Ksiazki dla Młodych). Przypada w dzien urodzin Hansa Christian Andersena. Co mozesz zrobic z dziecmi?

  • Spróbujcie zamienic wasza sale w wielka biblioteke. Kazde dziecko przynosi tego dnia do szkoły co najmniej 10 ksiazek – podpisanych ołówkiem w srodku. Poukładajcie je na wszelkich półkach, parapetach, niech wasze ławki i twoje biurko tona w ksiazkach.
  • Czytajcie ksiazki przez cały dzien, wplatajac je w działania edukacyjne przewidziane w programie szkolnym lub przedszkolnym. Przed sniadaniem, po przyjsciu z boiska, przed matematyka, na rozpoczecie i podsumowanie dnia. Jak wybrac ksiazki? Daj hasło dzieciom, ze teraz przydałaby sie ksiazka, w której np. jest mowa o jedzeniu i popros, by dzieci odnalazły taki fragment w przyniesionych przez siebie lekturach. Zawsze miej przygotowane swoje fragmenty na wypadek, gdyby dzieci niczego nie znalazły.
  • Zróbcie wybieg z ksiazkami. Tak jak na pokazach mody prezentowane sa stroje, tak na waszym pokazie zadaniem dzieci jest przejsc z ksiazka po wyznaczonym „wybiegu” i zaprezentowac swoja ulubiona ksiazke, mozna przy tym wykonywac jakies pozy, gesty i cwiczenia, np. osoba reklamujaca „Ksiege dzungli” zachowuje sie jak szympans, a inna osoba, opowiadajaca o przygodach Pippi, skacze na jednej nodze.
  • Przeznaczcie kilka minut na sesje czytania – indywidualnego i grupowego. Sesja indywidualna polega na samodzielnym przegladaniu ksiazek, dziecko samo wybiera forme zaangazowania sie w tekst literacki, czy chce tylko przegladac ilustracje, czy tez czytac tytuły rozdziałów albo fragmenty utworu. Podczas sesji grupowej wybierz ksiazke obrazkowa i przeczytaj ja wrazeniowo. (Odsyłam do pierwszego numeru Inspiracji Nauczanki).

Pozostało jeszcze 85% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE