Winter actions

Winter actions

NR 1 (5) 2017

W zeszłym roku prym na moich zajęciach wiodły action cards. Koncept bardzo prosty, uniwersalny i dobrze znany nauczycielom zza oceanu. Warto przyjrzeć się mu bliżej, a zatem mam dla was, drodzy czytelnicy, kilka słów o tym, czym właściwie są action cards, jak je przygotować i jak wykorzystać na zajęciach z młodszymi i starszymi uczniami. Przygotowałam również zestaw zimowych kart ruchowych.


Action cards, czyli karty do ruchowych zadań specjalnych

Najmłodsi uczniowie – czy to w wieku przedszkolnym, zerówkowicze, czy ci z pierwszych klas podstawówki – mają dużą potrzebę ruchu. O tyle, o ile warunki pracy w przedszkolach zazwyczaj umożliwiają wprowadzanie podczas zajęć takich aktywności, a przynajmniej tak być powinno, o tyle w szkole jest to nieco trudniejsze. Często ograniczają nas ławki, które zajmują znaczną część klasowej powierzchni. Jednak zamiast całkowicie rezygnować z zabaw ruchowych, warto postawić na aktywności, które nie będą wymagały dużej ilości miejsca. Jedną z nich jest właśnie wykorzystywanie action cards. Mogą one przybrać rozmaite formy, w zależności od tego, czy nasi uczniowie dobrze radzą sobie już z czytaniem, czy nie. Jednak co do ogólnej zasady są to karty, na których umieszczamy rozmaite zadania ruchowe dopasowane do możliwości naszych uczniów. Dla tych starszych, którzy bez problemu czytają, przygotować wystarczy karty z zapisem zadań:

Pozostało jeszcze 81% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Gdzie są pieniądze na sport w szkole?

    Potrzeba ruchu i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży jest oczywista. Wprawdzie lekcje wychowania fizycznego na wszystkich poziomach edukacyjnych zachęcają uczniów do aktywności, jednak stopień zaangażowania w nie zależy w dużej mierze od atrakcyjności i różnorodności tych zajęć. A gdyby tak szkoła mogła pozyskać środki na szeroko rozumianą działalność sportową?

  • Kosmiczny bal

    Karnawał to czas zabaw, tańców i bali. W wielu szkołach i przedszkolach odbywają się imprezy, podczas których dzieci przebierają się za ukochane księżniczki (cała sala Elz) czy superbohaterów. Sama z rozrzewnieniem wspominam swoje pierwsze taneczne kroki w stroju czerwonego kapturka. Dziś jednak mam trochę inną propozycję, która pozwoli połączyć dobrą zabawę z poznawaniem… kosmosu. Bo czemu nie wykorzystać tej okazji i czegoś się nie nauczyć. Gotowi do startu? Ruszamy!

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE