Spring – wiosenne pomysły pobudzające zmysły

Spring – wiosenne pomysły pobudzające zmysły

NR 2 (6) 2017

Wiosna to taka piekna pora roku, wszystko budzi sie do zycia, włacznie z nami – nauczycielami. Zazwyczaj zastrzyk energii spowodowany piekna pogoda i wzrastajacymi temperaturami zdecydowanie ułatwia prowadzenie zajec, a niekiedy nakłania do niecodziennych aktywnosci. Sprawdz moje pomysły na wyjatkowe wiosenne lekcje.


S is for Sky

Uczyn niebo motywem przewodnim swoich zajec! W koncu na wiosne wreszcie robi sie pieknie błekitne – az miło na nie popatrzec. Na poczatku porozmawiaj z uczniami o jego kolorze, o tym jak sie zmienia i co mozna na nim zaobserwowac. Jezeli tylko masz taka mozliwosc, koniecznie zabierz dzieci na podwórko lub boisko i wspólnie poobserwujcie niebo w dzien, kiedy znajduja sie na nim wyrazne białe chmury. Jezeli nie, przygotuj dla uczniów zdjecia, na których uwieczniono chmury przybierajace rózne kształty. Popros uczniów, by nazywali to, co na nich widza, pózniej mozecie zagrac w rózne gry i zabawy, które znasz ze swoich regularnych zajec, a zamiast wykorzystywac tradycyjne karty obrazkowe, posłuz sie własnie zdjeciami. Idealnym dopełnieniem powyzszych aktywnosci bedzie ksiazeczka autorstwa Erica Carle’a pt. Little Cloud, której główna bohaterka jest własnie mała chmurka zmieniajaca sie po kolei w owieczke, królika itd. Lekcje mozna rozbic na 2 lub nawet 3 zajecia, podczas których dzieci najpierw poznaja i przecwicza słownictwo pojawiajace sie w ksiazce, a dopiero potem sama historie. Ksiazeczka swietnie sprawdza sie podczas zajec zarówno z dziecmi w wieku przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym.

Pozostało jeszcze 75% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE