Christmas Fun!

Christmas Fun!

NR 4 (4) 2016

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas przed świętami warto poświęcić na wprowadzenie i przećwiczenie związanego z nimi słownictwa. Jak zrobić to w najlepszy sposób? Oczywiście w formie zabawy! Z tej okazji przygotowałam propozycje 5 świątecznych gier i zabaw do wykorzystania na zajęciach z języka angielskiego.


Wszystkie zabawy osadzone są w okołoświątecznej tematyce i nawiązują do znanych nam dobrze postaci i symboli, które myślę, ze każdemu mocno kojarzą się z tym okresem w roku.

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić przedświąteczne zajęcia, można przygotować lekcje w oparciu o koncepcje przystanków. O co chodzi? Każdej aktywności ( zabawie, grze) należy przyporządkować nazwę, dla młodszych dzieci może być w formie obrazkowej, a następnie rozmieścić wszystkie w sali w widocznych miejscach. Podczas zajęć zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy – odwiedzenia wszystkich przystanków po kolei (może to być kolejność, która ustali nauczyciel bądź kolejność, jaka wyznacza uczniowie, odszukując kolejne „stacje”), a następnie wykonania zadań, które na nich czekają.

Pozostało jeszcze 88% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Samoregulacja -klucz do opanowania emocji

    Dzieci są pełne energii, co oznacza, że bywają bardzo hałaśliwe i spontaniczne w swoim działaniu. Niestety, zdarza się, że ich ruchliwość i emocjonalność sprawiają, że trudno im usiedzieć w miejscu i skupić uwagę na uczeniu się. W swojej pracy każdy nauczyciel prędzej czy później staje przed podobnym wyzwaniem: w jaki sposób wyciszyć klasę na tyle, aby móc przeprowadzić lekcje?

  • Pieniądze jak z banku

    W poszukiwaniu funduszy na realizacje naszych przedsięwzięć możemy posiłkować się różnymi źródłami. Poza subwencja oświatowa istnieje szereg możliwości pozyskania dodatkowych środków wspierających funkcjonowanie szkół i przedszkoli. Jednym z sektorów, w których możemy szukać wsparcia, jest sektor bankowy. Wiele instytucji tego typu prowadzi działalność, która ma wspierać różnego rodzaju działania w placówkach oświatowych, m.in. edukacje matematyczna, o której piszemy w tym numerze, ale również dziedzinie rozwoju przedsiębiorczości czy działalność w społecznościach lokalnych.

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE