Wyprawa badawczo-poszukiwawcza

Wyprawa badawczo-poszukiwawcza

NR 1 (1) 2016

Wiosenna aura sprzyja nie tylko rozwojowi przyrody, ale jest także znakomitą okazją, by wyprowadzić uczniów poza mury klas. Dotlenić ich głowy, jednocześnie zachęcając do nauki przez obserwację, zabawę, eksperyment. Dziś zachęcamy do odbycia z uczniami wyprawy w świat roślin.


Poszukiwany – mniszek lekarski

Z pewnością każdy z Was zna baśń o kwiecie paproci. Spróbujmy w dzieciach, podobnie jak w nastrojowej legendzie, wzbudzić ciekawość i poczucie niezwykłości zadania, przed którym stają. Zamiast zapowiedzieć wyjście na boisko i szkolny trawnik, warto opowiedzieć podopiecznym, że ruszamy na wyprawę badawczo-poszukiwawczą. Należy zaprezentować zdjęcie mniszka lekarskiego jako rysopis poszukiwanego egzemplarza rośliny. Zerwane przez grupę egzemplarze kwiatostanów zaś przydadzą się w obserwacjach i eksperymentach.

Pozostało jeszcze 90% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Wydawca czasopism oraz publikacji elektronicznych dla nauczycieli, dyrektorów szkół oraz przedszkoli. Organizator szkoleń i praktycznych kursów wspierających grono pedagogiczne w nowoczesnym zarządzaniu placówką oświatową.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE