Dzienniczek obserwatora przyrody

Dzienniczek obserwatora przyrody

NR 1 (5) 2017

Luty

W pierwszej połowie lutego zwykle panuje pełnia zimy. Grunt jest trwale zamarznięty, a świat roślin pozostaje w uśpieniu. Jednak z dnia na dzień słońce coraz bardziej ogrzewa ziemię i powietrze. Nadchodzą powolne roztopy, nabrzmiewają też pierwsze pąki drzew. Czas na kolejną fenologiczną porę roku – spodzimek.


Wycieczka do lasu

Coraz mniej ubiegłorocznych owoców znajduje się na gałęziach drzew i krzewów. Zwierzętom bardzo trudno jest znaleźć w lesie pokarm. Nie przestawajmy ich dokarmiać, nawet jeśli przyjdzie nagłe ocieplenie!

Oznaką końca zimy jest zakwitanie leszczyny pospolitej (Corylus avellana) i olchy czarnej (Alnus glutinosa). Ich charakterystyczne kwiatostany – kotki – widać z daleka.

Rozpoczyna się nieznaczne ożywienie w świecie ptaków. Słychać pierwsze śpiewy godowe bogatek (Parus major) i kosów (Turdus merula). Do odlotu zaczynają się natomiast szykować zimujące u nas gile (Pyrrhula pyrrhula) i jemiołuszki (Bombycilla garrulus).

Pozostało jeszcze 95% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE