Dzienniczek obserwatora przyrody

Dzienniczek obserwatora przyrody

NR 1 (1) 2016

Najdłuższe dni w roku przypadają w czerwcu. Słońce znajduje się na niebie przez prawie siedemnaście godzin. Nic więc dziwnego, że miesiąc ten często jest upalny. Ma to odzwierciedlenie również w świecie roślin i zwierząt, który wkracza w nową fazę rozwoju – fenologiczną porę roku – wczesne lato.


Wycieczka do lasu

  • W lesie liściastym zapanował półmrok; liście na drzewach urosły i pociemniały. Skończyło się masowe kwitnienie roślin runa. Jeśli jednak trochę poszukamy, znajdziemy kwiaty fiołka leśnego (Viola reichenbachiana), gajowca żółtego (Galeobdolon luteum), bluszczyka kurdybanka (Glechoma hederacea), gwiazdnicy gajowej (Stellaria nemorum). Kwitną drzewa i krzewy, w tym znane dzieciom dęby i jarzębina (Sorbus aucuparia). Na polanie mogą trafić się nam pierwsze owocujące poziomki (Fragaria vesca).

Pozostało jeszcze 98% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE