Świętujemy Dzień Pustej Klasy

Świętujemy Dzień Pustej Klasy

NR 3 (7) 2017

Kilka lat temu kalendarz uczniowski wzbogacił się o nowe święto – Dzień Pustej Klasy. W ubiegłej edycji wzięło w nim udział około tysiąc szkół. Ich uczniowie porzucili książki po to, by stanąć oko w oko z przyrodą. Przyłączmy się do akcji, organizując piknik, zabawy podwórkowe albo coś ambitniejszego – Przyrodnicze Podchody. W artykule przedstawiam zbiór inspiracji na zorganizowanie „leśnego dnia” – od inwencji nauczyciela będzie zależał wybór i konfi guracja tych elementów. Warto wysilić wyobraźnię i zorganizować swoim uczniom prawdziwe leśne święto, bez szkolnej ławki.


Gdzie urządzić podchody?

 

Las to pierwsze skojarzenie ze słowem „podchody”. Nic dziwnego. Miejsce to pełne jest tajemniczych ścieżek i zakątków. Za każdym krzakiem może kryć się coś niesamowitego. To właśnie tu, w leśnych ostępach ukrywa się wiele gatunków niespotykanych w pobliżu osad ludzkich. Razem z dziećmi podejrzymy, w jaki sposób mrówki budują mrowisko, poszukamy śladów zębów bobra na zwalonym pniu, sprawdzimy, gdzie rosną dzikie poziomki. Nad wymyślaniem zadań nie trzeba się mocno głowić – zajęła się tym sama natura, wystarczy je tylko odszukać.

Park miejski ważne by był stary i urozmaicony, z terenami „dzikimi”.

Podwórko szkolne lub skwer miejsce najbliżej naszej klasy, ale wymagające od nauczyciela najwięcej inwencji. W naszym otoczeniu żyje i rośnie wielu małych sąsiadów, o których istnieniu często nie pamiętamy. Tym razem będziemy mogli przyjrzeć się im z bliska. Z pomocą przyjdą nam też przyrodnicze zabawy plastyczne i ruchowe oraz różnego rodzaju eksperymenty. Do naszej sali mamy kilkadziesiąt metrów, o fachowe pomoce nie będzie więc trudno.

Pozostało jeszcze 89% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE