Podwórkowe eksperymenty, czyli dlaczego morze jest słone?

Podwórkowe eksperymenty, czyli dlaczego morze jest słone?

NR 4 (8) 2017

U schyłku lata doskonale sprawdzają się jeszcze wszelkie zabawy badawcze z wodą – stosunkowo łatwo je przygotować, a jeszcze szybciej posprzątać. Nie wymagają zwykle wyszukanego sprzętu i zakupu kosztownych składników. Co więcej, dają szansę na bycie zabawą badawczą samą w sobie – otwarta przestrzeń na świeżym powietrzu sprzyja odkrywaniu, uwalnianiu ciekawości i eksperymentowaniu po swojemu. Nauczyciele zyskują zaś większy komfort pracy warsztatowej – pochlapane spodenki szybciej wyschną, a co się rozleje – wyparuje samo. Gorąco polecam wspólne odkrywanie zagadnienia: Dlaczego morze jest słone!


Dlaczego morze jest słone?

Zasolenie mórz i oceanów jest ściśle związane z obiegiem wody w przyrodzie. Deszcz wypłukuje minerały obecne w skałach, a te, wraz ze strumieniami, rzekami trafi ają do morza. Są to oczywiście symboliczne ilości, które z biegiem lat nagromadziły się w zbiornikach. Woda, która odparowuje z powierzchni mórz i oceanów, stopniowo przekształca się w chmury, z których znów spadnie deszcz. Para wodna nie zabiera ze sobą minerałów – gromadzą się one w danym zbiorniku.

Pozostało jeszcze 0% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE