Mali detektywi na tropie

Mali detektywi na tropie

NR 3 (3) 2016

Już dawno minął czas wakacyjnych przygód i wypraw. Prawie nie pamiętamy, jak błogo było nam podczas wakacyjnych wycieczek. Z utęsknieniem czekamy, aby znów wyruszyć do lasu, na łąkę, w góry czy nad jeziora. Kiedy wreszcie wyjdzie słońce i będzie ciepło? Takie myślenie skazuje nas na to, żeby większość roku szkolnego przesiedzieć w ławce. A przecież tak nie musi być! Warto wykorzystać każdą pogodę, nawet tę odrobinę szarą, burą i pozornie nieciekawą, żeby wyruszyć na prawdziwą wyprawę w teren. Inaczej niż zwykle.


Niestety nie każda szkoła ma w swoim pobliżu las, co pozwalałoby na pełną obserwację przyrody. Korzystając z rozwiązań, jakie podsuwa nam metoda zuchowa, starałam się stworzyć program spaceru możliwego do realizacji nawet na miejskim, szkolnym boisku. Program został ukryty w fabule detektywistycznej, bogatej w rekwizyty i pomoce dydaktyczne. Nauczyciel opowiada historię niewyjaśnionego zniknięcia jego przekąski. Proponuje dzieciom, by jako detektywi wspólnie rozwiązali tę zagadkę.

Pozostało jeszcze 82% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

  • smartfonie
  • tablecie
  • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE