Kosmiczny bal

Kosmiczny bal

NR 1 (5) 2017

Karnawał to czas zabaw, tańców i bali. W wielu szkołach i przedszkolach odbywają się imprezy, podczas których dzieci przebierają się za ukochane księżniczki (cała sala Elz) czy superbohaterów. Sama z rozrzewnieniem wspominam swoje pierwsze taneczne kroki w stroju czerwonego kapturka. Dziś jednak mam trochę inną propozycję, która pozwoli połączyć dobrą zabawę z poznawaniem… kosmosu. Bo czemu nie wykorzystać tej okazji i czegoś się nie nauczyć. Gotowi do startu? Ruszamy!


Przygotowanie balu zajmuje trochę czasu. Trzeba pomyśleć o wielu czynnikach: zaproszeniach, przekąskach, dekoracjach, muzyce, zabawach. Te ostatnie przygotujcie według własnego uznania (na kosmicznym balu folia i folia aluminiowa jest jak najbardziej wskazana), a pomysł na zaproszenia i zabawy chętnie wam podpowiem.

Kosmiczne zaproszenia

Do ich przygotowania skorzystamy z przepisu na galaxy jar. To wyjątkowa ozdoba, która swoim wyglądem przypomina Drogę Mleczną. Jej wykonanie jest bardzo proste, a efekt oszałamiający. Jest jeszcze jedna ważna rzecz – przygotowanie zaproszeń to doskonała okazja, żeby wprowadzić formę anonsującą oraz podstawowe wiadomości, które będziemy szlifować na balu w formie zabaw.

Wykonanie krok po kroku:

 1. do plastikowych miseczek nalewamy wody i rozrabiamy w nich farby tak, aby uzyskać mieszankę: fioletową, granatową, błękitną, różową, szarą,
 2. na dnie słoika układamy warstwę waty i nalewamy jednego koloru wody tak, aby zafarbować materiał. Należy zwrócić dzieciom uwagę, żeby nalewały wody po trochu, najlepiej łyżeczką, kontrolując jej ilość,
 3. na wierzch pierwszej warstwy wsypujemy część brokatu, przy ściankach słoika,
 4. układamy kolejną warstwę waty, zalewając ją innym kolorem farby. Powtarzamy czynność z brokatem,
 5. zapełniamy słoik kolejnymi barwnymi warstwami, każdą przesypując brokatem,
 6. końcowym etapem jest nakłucie warstw waty tuż przy ściankach, aby farby mogły się pomieszać, a brokat spłynąć, tworząc fantazyjne wzory.

Pozostało jeszcze 80% artykułu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   ZAMÓW PRENUMERATĘ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Elektroniczna wersja czasopisma jest przystosowana do wyświetlania na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych, niezależnie od ich wielkości. Wszystkie artykuły wyświetlą się poprawnie na:

 • smartfonie
 • tablecie
 • laptopie i monitorze komputera stacjonarnego
   ZAMÓW PRENUMERATĘ

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Podwórkowa matematyka

  Zima nie jest porą łaskawą dla amatorów pracy z dziećmi na świeżym powietrzu. Śnieżna aura nie dopisuje zbyt często, w zamian mamy deszcz i wszechobecne błoto. Marzymy więc o wiośnie i planujemy kolejne zabawy, które przeprowadzimy, gdy tylko pogoda się polepszy. Zamknięci w szkolnych murach nie musimy jednak rezygnować z zabaw zaczerpniętych prosto z dziecięcego podwórka.

 • Na wiosnę wymiatamy rutynę

  Koniec zimy i początek wiosny to dobry czas, by zrobić „porządki” w swoich metodycznych pomysłach, „powymiatać” zastane przyzwyczajenia i rutynę, a wprowadzić coś nowego, zaskakującego i oryginalnego do dnia edukacyjnego. Pomysłów na niecodzienne świętowanie w lutym i marcu dostarcza kalendarz nietypowych dni.

WYDAWCA


Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy naszych Klientów inspirować do nieszablonowych rozwiązań. Chcemy dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień. Chcemy wspierać w zawodowym rozwoju. Chcemy pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

61 221 69 78     532 134 086

biuro@agencjapracytworczej.pl

www.agencjapracytworczej.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE